Dachy

Hydroizolacja nowych dachów i renowacja zużytych pokryć dachowych

Nowoczesne budownictwo, w swoich czynnościach stosuje wiele innowacyjnych rozwiązań, by budowany obiekt odznaczał się większą trwałością i szczelnością.
Ponieważ każdy obiekt musi posiadać dach, renowacja dachów, jego szczelność i trwałość ma priorytetowe znaczenie.

Jedną z powszechnie stosowanych metod uszczelniania dachów jest hydroizolacja dachów — krycie nowych i już eksploatowanych pokryć dachowych płynną membraną hydroizolacyjną. Płynna membrana nadaje się na każdy materiał wierzchni dachu taki jak:

  • metal,
  • dachówka,
  • papa bitumiczna,
  • PCV, EPDM, TPO/FPO i inne.

Aplikacja płynnej membrany następuje przy użyciu pędzla, wałka a przede wszystkim hydrodynamicznego agregatu. Dzięki dobrej konsystencji preparatu, prace związane z pokryciem nawet znacznej powierzchni dachowej przebiegają szybko i precyzyjnie.
Płynna membrana to nowoczesny preparat, wykazujący wysoką odporność na czynniki atmosferyczne, promieniowanie UV, urazy mechaniczne i inne tego typu okoliczności.
Opracowany przez firmę ALCHIMICA S.A. asortyment podkładów gruntujących, gwarantujących szybkość i dokładność wiązania płynnych membran z podłożem sprawił, że można je zastosować na każdym materiale.

Parametry trwałości płynnych membran zostały potwierdzone przez EUROPEJSKĄ ORGANIZACJĘ APROBAT TECHNICZNYCH, a sklasyfikowanie ich do kategorii W3 sprawiło, że gwarancja trwałości wynosi nawet 25 lat.