Remont dachu. Wymiana pokrycia dachowego nie zawsze jest konieczna

Remont dachu. Wymiana pokrycia dachowego nie zawsze jest konieczna

Remont dachu bez konieczności wymiany pokrycia dachowego? To możliwe

Remont dachu nie musi wiązać się z demontażem starego pokrycia. Płynna membrana dachowa HYPERDESMO zapewni optymalną ochronę dachu przed wilgocią, a jej aplikacja jest szybka i bezproblemowa.

Źle wybrane pokrycie dachowe wymaga częstych napraw i remontów

remont dachu, naprawa dachu, wymiana pokrycia dachowego

Dachówka ceramiczna, blachodachówka, gont, dach zielony, blacha trapezowa i papa – to tylko niektóre z rodzajów pokrycia dachowego. Szczególną popularnością cieszą się dwa ostatnie. Za taki stan rzeczy w największej mierze odpowiada ich niska cena, która jednak idzie w parze z pewnymi wadami.

Blacha jest lekka, tania (zarówno jeśli chodzi o sam materiał, jak i montaż) oraz nienasiąkająca wodą, co czyni ją dobrym wyborem w konstrukcjach o niewielkiej wytrzymałości na obciążenie. Niestety nie prezentuje się zbyt dobrze, a podczas deszczu problemem może być głośny dźwięk kropel spadających na dach.

Papa jest tania i dobrze chroni dachy o niewielkim nachyleniu. Z bardziej ukośnych może jednak spływać pod wpływem wysokich temperatur. Jest podatna na uszkodzenia mechaniczne, promieniowanie UV, mróz, wiatr i wilgoć.

Oba rozwiązania łączy duża podatność na uszkodzenia mechaniczne i niska odporność chemiczna. Właściciele dachów z takim pokryciem muszą więc liczyć się z potrzebą częstego przeprowadzania prac konserwacyjnych. Powtarzające się problemy zwykle skłaniają do wymiany pokrycia dachowego. Na szczęście nie jest to konieczne.

Wymiana pokrycia dachowego przed naprawą dachu nie będzie konieczna

remont dachu, naprawa dachu, wymiana pokrycia dachowegoDo renowacji dachu pokrytego papą bitumiczną lub blachą warto wykorzystać płynną membranę poliuretanową HYPERDESMO. Jest ona aplikowana pędzlem, wałkiem lub natryskiem, dzięki czemu dociera nawet w najciężej dostępne miejsca: do przepustów, przestrzeni pod wentylatorami i antenami oraz między ścianki.

Sposób jej aplikacji sprawia też, że świetnie nadaje się do naprawy pojedynczych uszkodzeń pokrycia bitumicznego. Co najważniejsze, membrana HYPERDESMO może być aplikowana bezpośrednio na stare warstwy. To sprawia, że naprawa dachu będzie szybsza i tańsza. Podczas prac wygenerowana zostanie też mniejsza ilość odpadów.

Płynne membrany HYPERDESMO – najlepsze na remont dachu

Lista zalet płynnych membran dachowych HYPERDESMO na tym oczywiście się nie kończy. Decydując się na remont dachu tą metodą, możemy cieszyć się także dużą żywotnością. System firmy Alchimica jest odporny na niekorzystne czynniki takie jak:

  • przetarcia i pęknięcia;
  • promieniowanie UV (co eliminuje problem nagrzewania się dachu);
  • skrajne (zarówno niskie, jak i wysokie) temperatury;
  • rozwój mikroorganizmów – mchów, porostów i grzybów

remont dachu, naprawa dachu, wymiana pokrycia dachowegoDzięki tym cechom, dach poddany renowacji z wykorzystaniem płynnej membrany dachowej zachowa swoje właściwości przez długi czas. Przy odpowiedniej aplikacji pokrycie wytrzyma ponad 25 lat bez żadnych prac konserwacyjnych. A to dla inwestora oznacza nie tylko wygodę, ale też duże oszczędności.

Membrany HYPERDESMO to rozwiązanie zapewniające pełną ochronę przed wilgocią. Powłoka jest w stu procentach hydrofobowa, a jednocześnie pozwala na ujście znajdującej się wewnątrz budynku pary wodnej. Cechuje się też niewielką masą, przez co nie stanowi obciążenia dla konstrukcji dachu.

Do naprawy dachu wybierz profesjonalistów

Zalety, o których wspomnieliśmy będą dostępne jedynie kiedy powłoka dachowa zostanie właściwie położona. Ważny jest wybór produktu dostosowanego do panujących na dachu warunków i odpowiedniej metody aplikacji, a także umiejętne przeprowadzenie prac remontowych. Dlatego remont dachu z wykorzystaniem płynnej membrany dachowej HYPERDESMO należy powierzyć profesjonalnej i sprawdzonej firmie.