Membrana dachowa jako hydroizolacja. Cena, właściwości i zastosowania

Membrana dachowa jako hydroizolacja. Cena, właściwości i zastosowania

Jeśli podczas renowacji dachu liczy się dla nas cena, płynna membrana dachowa będzie idealna

Żaden budynek nie może istnieć bez dachu, bo to jeden z ważniejszych elementów konstrukcyjnych. Ważne, aby wykonany był solidnie, a naniesiona na niego powłoka dachowa charakteryzowała się najlepszymi parametrami. Taki opis pasuje do membrany dachowej Hyperdesmo!

Dlaczego dachy tak szybko ulegają zniszczeniu?

Na tak postawione pytanie jest jedna i słuszna odpowiedź: ponieważ są stale wystawiane na negatywne czynniki pogodowe, jak wiatr, opady (śniegu, deszczu, gradu itd.). Problemem też jest zalegająca – nawet po kilka dni – woda. Koniec końców muszą więc pojawić się usterki, które spowodują, że dach będzie w coraz gorszym stanie. To jednak, po jakim czasie zaczną być widoczne upływające lata, zależy od użytej powłoki i jakości firmy, która wykonuje dla nas takie zadanie. Warto wiedzieć, że zarówno w jednej, jak i drugiej sytuacji istnieją pewne rozwiązania, które sprawią, że długowieczność naszego dachu nie będzie tylko sloganem reklamowym, a widocznym gołym okiem – faktem.

hydroizolacja cena, membrana dachowa cena

Dobrze wykonana hydroizolacja i niska cena – czy to możliwe?

Hydroizolacja dachów (niezależnie, czy mówimy o dachach płaskich, czy pochyłych) płynną membraną Hyperdesmo to perfekcyjny sposób, aby zniszczenia nie opanowały pokrycia dachowego, robiąc z niego powierzchnię coraz bardziej dziurawą, porozrywaną, a w konsekwencji przeciekającą. 25-letnia gwarancja nie jest marketingowym bełkotem, a realnie sprawdzoną wartością. I to pod każdą szerokością geograficzną, bo membrany dachowe Hyperdesmo stosowane są także tam, gdzie panują wybitnie trudne warunki. Zresztą, nawet jak popatrzymy na nasze polskie “podwórko”, to stwierdzimy, że i u nas pogoda strasznie kaprysi, jest zmienna i nigdy do końca nie może wiedzieć, czego się spodziewać. Dach wystawiony na takie niespodzianki szybciej ulega zniszczeniu.

Na szczęście, w przypadku Hyperdesmo nie ma co się obawiać takiego rozwoju sytuacji. Mamy więc zagwarantowaną długą żywotność dachu i brak problemów z jego przeciekaniem, co jednocześnie przekłada się na wysoką opłacalność. Jeśli bowiem weźmiemy pod uwagę koszt membrany dachowej, to zobaczymy, że w porównaniu do innych systemów hydroizolacyjnych, cena wcale nie jest wygórowana. A jednocześnie zyskujemy komfort, bo aplikowanie Hyperdesmo jest niezwykle wygodne, a rozprowadzenie równomierne. Membrana dochodzi do każdego, nawet trudno dostępnego miejsca, tworząc jednolitą powłokę ochronną, która jest w pełni odporna na pęknięcia, przetarcia itp. Co więcej, nie musimy się martwić o zrywanie starej warstwy pokrycia dachowego – niezależnie o jakim systemie mówimy, bo Hyperdesmo nakłada się od razu – na zniszczoną warstwę, przez co znacząco skracamy czas pracy.

Gdzie stosuje się płynną membranę Hyperdesmo?

Opisujemy tu Hyperdesmo w kontekście pokrycia dachów, ale to nie wszystkie obszary, w jakich pomaga ten nowatorski sposób. Warto wiedzieć, że membrany świetnie sprawdzają się w takich miejscach jak zielone dachy, parkingi, mosty, baseny, fundamenty piwnic, posadzki i elewacje. Jak widzimy, te wszystkie powierzchnie narażone są na bardzo trudne warunki, zarówno, gdy chodzi o stojącą wodę, ruch uliczny, jak i warunki atmosferyczne. To tylko potwierdzenie, że w zakresie zadań specjalnych, płynna membrana nie ma sobie równych.

hydroizolacja cena, membrana dachowa cena

Komu powierzyć to zadanie?

Pamiętajmy jednak, że doskonały materiał to jedno, a wykwalifikowana ekipa, która wykona dla nas to zadanie – to drugie. Musimy więc spełnić te dwa kryteria, jeśli chcemy, aby pokrycie naszego dachu rzeczywiście było ponadczasowe i odporne na różne negatywne czynniki. Miejmy na uwadze, że dach to zbyt kosztowne i newralgiczne miejsce w konstrukcji budynku, aby pozwolić sobie na eksperymenty, z którymi przecież różnie bywa.

Szczególnie że profesjonaliści nie tylko wykonają idealną płynną membranę, ale też doradzą, jaki środek Hyperdesmo najlepiej wybrać. Warto wiedzieć, że oferta jest bogata, a niektóre z preparatów są przeznaczone do konkretnych powierzchni, więc można się w tym pogubić.