Hydroizolacja balkonu i hydroizolacja tarasu – zrób to skutecznie

Hydroizolacja balkonu i hydroizolacja tarasu – zrób to skutecznie

Hydroizolacja tarasu lub balkonu nie wymaga zrywania płytek

Balkon i taras to miejsca szczególnie podatne na negatywne zjawiska atmosferyczne. Dlatego też musimy zadbać o jak najlepsze ich zabezpieczenie. Niezawodnym i innowacyjnym sposobem na hydroizolację tarasu lub balkonu, ochronę, a nawet renowację jest wykorzystanie płynnej membrany hydroizolacyjnej. A to wszystko bez konieczności zrywania wcześniej położonych płytek.

Czym jest płynna membrana hydroizolacyjna?

Ten niezawodny środek służy przede wszystkim do hydroizolacji. Hydroizolacja to działanie, które ma na celu zabezpieczenie danej powierzchni przed szeroko rozumianym wpływem wilgoci. Woda potrafi być bardzo destrukcyjną siłą, dlatego też hydroizolacja balkonu oraz hydroizolacja tarasu w niektórych przypadkach może być bezwzględnie konieczna. Płynne membrany to nowoczesne i ultra-bezpieczne systemy ochrony. Najlepsze produkty do hydroizolacji, pokroju Hyperdesmo wykonane są na bazie żywic poliuretanowych. Dzięki temu chronią nie tylko przed wodą, ale też przed słońcem – a konkretnie promieniowaniem UV.

Hydroizolacja tarasu i balkonu – dlaczego warto ją wykonać?

Głównym zadaniem środków do hydroizolacji balkonów i tarasów jest zabezpieczenie danej powierzchni przed wodą. Dlaczego jest jednak to aż tak ważne? Otóż jednym z najgorszych wrogów naszych tarasów i balkonów jest połączenie wilgoci i wahań temperatury. Cząsteczki wody wnikają pomiędzy płytki, lub inną nawierzchnię, a niska temperatura naprzemiennie z ciepłą zmienia ich objętość. Powstają uszkodzenia w głębi całej konstrukcji, a więc ciężkie do naprawienia z zewnątrz. W praktyce aby naprawić szkody wykonane przez te procesy, musimy wymienić znaczną część nawierzchni – a jak wiadomo płytki tarasowe, balkonowe potrafią sporo kosztować. Pęknięcia powstałe w ten sposób to nie tylko defekty mechaniczne. Stwarzają one doskonałe warunki do rozwoju grzybów, pleśni – a to coś na co zdecydowanie nie powinniśmy pozwolić.

 

hydroizolacja tarasu, hydroizolacja balkonu

 

Hydroizolacja balkonu lub tarasu wykonana mądrze

Kilku bystrych czytelników na pewno zwróciło uwagę na pewien poważny problem. Hydroizolacja tarasu lub balkonu sprawi, że wilgoć nie będzie docierać do wewnątrz konstrukcji. Jak to jednak działa w drugą stronę? Czy istnieje zagrożenie zamknięcia wilgoci wewnątrz, które poskutkuje jeszcze gorszymi konsekwencjami? Nie w przypadku płynnej membrany Hyperdesmo! Jest ona bowiem otwarta dyfuzyjnie – a to oznacza, że po pewnym czasie wilgoć z podłoża będzie mogła wyparować bezpiecznie do atmosfery, nawet pomimo jednolitości powłoki ochronnej. W bardzo dużym uproszczeniu, jest to rozwiązanie podobne do „oddychających ścian”.

Największe zalety membrany hydroizolacyjnej do hydroizolacji tarasów i balkonów

Hydroizolacja balkonu i tarasu nigdy nie była tak łatwa jak z płynną membraną hydroizolacyjną. Powłoka jest aplikowana przy pomocy wałka lub natrysku hydrodynamicznego, przez co poradzi sobie z nią praktycznie każdy, a sam proces będzie niezwykle szybki! Dzięki najwyższej jakości Hyperdesmo sprawia, że proces utwardzania jest zaskakująco krótki. W większości przypadków już następnego dnia będziemy się cieszyć utwardzoną żywicą na naszym tarasie! Jest to jednak uzależnione od kilku zmiennych. Dodatkowo to rozwiązanie nie szpeci – aspekt dekoracyjny płynnej membrany do hydroizolacji Hyperdesmo również jest wart uwagi.

Na tym się nie kończy! – niepowtarzalna wytrzymałość

Powłoka hydroizolacyjna na tarasie lub balkonie jaka powstaje w wyniku aplikacji Hyperdesmo jest zaskakująco trwała. To rozwiązanie na długie lata ciężkich warunków atmosferycznych i dużych wahań temperatury. Prawidłowo wykonana hydroizolacja tarasu, który często potrafi być bardzo duży, poskutkuje stworzeniem jednolitej, bezszwowej warstwy, odpornej na wiele czynników mechanicznych i chemicznych. Nie ma innego rozwiązania, które w podobny sposób, przy tak krótkim czasie i łatwości aplikacji hydroizolacji na balkonie lub tarasie dawało by nam zbliżone rezultaty.

Reasumując – największe zalety hydroizolacji balkonów i tarasów

Prostota, wygoda, szybkość i efektywność. To dzięki niej Hyperdesmo jest wybierany przez rzesze konsumentów. Hydroizolacja powierzchni tarasu czy balkonu nigdy nie była tak prosta! Koniec ze zrywaniem zniszczonych płytek dekoracyjnych.